1397/10/10 @Html.GetTextMultiLan(1239) 17:35:37

لیوان های‌یک بار مصرف چگونه ساخته ‌می‌شوند | لیوان‌یکبارمصرف کاغذی

در تولید لیوان‌یکبارمصرف استفاده از پت ‌یا پلی اتیلن، پلاستیک شفاف ‌یا مات تفاوت ایجاد ‌می‌کند. پلاستیک شفاف در ساخت لیوان‌یکبارمصرف استفاده‌ی بیشتری دارد

لیوان های‌یک بار مصرف چگونه ساخته ‌می‌شوند | لیوان‌یکبارمصرف کاغذی

لیوان های‌یک بار مصرف چگونه ساخته ‌می‌شوند ؟

 

لیوان‌یکبارمصرف راهی برای رهایی از آلودگی

بعضی از تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی انسانها به سبب حفظ سلامت‌یا افزایش کیفیت زندگی انسان بوده است که لیوان‌یکبارمصرف‌یکی از آنهاست

 

 


تغییر روش و سبک زندگی بشر جزو جدانشدنی حیات است. هرچه زمان ‌می‌گذرد این تغییرات باعث ایجاد تفاوت در فرهنگ افراد و سبک زندگی ‌می‌شود. البته دلیل بعضی از تغییرات ایجاد شده در سبک زندگی انسان‌ها به سبب حفظ سلامت‌ یا افزایش کیفیت زندگی انسان بوده است. شاید در ابتدا نیتی درست و در راستای بهبود کیفیت زندگی انسان باعث ایجاد تغییراتی گردد که در طولانی مدت مضراتی نیز به همراه داشته باشد.

 

پاپک، تولید کننده برتر انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.در سالیان دور به سبب استفاده‌ی مشترک از ظروف مختلف به طور مثال لیوان‌ها افراد زیادی را برآن داشت تا با جایگزین کردن لیوان‌یکبارمصرف انسانها را از آلودگی و بیماری‌هایی که در کمینشان است حفظ کند. این لیوان‌ها هزینه ساخت کمتری داشتند و در حفظ نظافت و کنترل بیماری‌ها نقش فوق العاده‌ای بازی ‌می‌کردند.
طبق روایات مختلف ‌یک افسر بهداشت عمو‌می ‌در سال 1908 اولین لیوان ‌یک بار مصرف را اختراع کرده است او با دیدن افراد مختلف مخصوصا کودکان که از‌ یک ظرف آب ‌می‌خوردند و نگرانی که به سبب سلامت انسان‌ها داشت در پی‌یافتن راه حل به ساخت لیوان‌یکبارمصرف رسید.
در حال حاضر لیوان های‌یکبار مصرف در طرح و رنگ و اندازه های مختلف و مواد اولیه‌ی متفاوت ساخته و به بازار عرضه ‌می‌گردند.
تولید لیوان‌یکبارمصرف پلاستیکی با ماده‌ی اولیه ای غیر از پلاستیک قابل ساخت نیست. ساختار خاص و ویژه‌ی پلاستیک و ساختار مولکولی آن و پیوندهای شیمیایی کوآنتو‌می‌این ماده‌ی اولیه را برای تبدیل شدن به‌یک لیوان‌یکبارمصرف واجد شرایط ‌می‌سازد.
از لحاظ علمی ‌پلاستیک در مقابل حرارت دو عکس العمل از خود نشان ‌می‌دهد Thermoplastics و thermoset.
حالت اول در مقابل گرما کمی‌ضعیف‌تر‌ است پلاستیک در این حالت زودتر آب ‌می‌شود و فرم خود را از دست ‌می‌دهد و آماده‌ی فرم پذیری به شکل و شمایل جدید است.  حالت دوم کمی ‌انعطاف پذیرتر است و درمقابل گرما از خود ‌مقاومت نشان ‌می‌دهد.

 

پاپک، تولید کننده برتر انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 


به طور کلی 4 راه برای قالب سازی پلاستیک به شکل مورد نظر و تولید لیوان‌یکبارمصرف وجود دارد :
اکستروژن، اکستروژن ضربه، قالبگیری تزریقی و قالبگیری ضربه از راه ها و روش های ممکن برای ساخت وسایل پلاستیکی از جمله ساخت لیوان‌یکبارمصرف هستند. البته بهترین روش برای تولید لیوان‌یکبار مصرف از بین روش‌های موجود روش تزریقی است. در این روش پلاستیکی که در اثر حرارت ذوب شده و حالت خود را از دست داده و به صورت مایع درآمده به قالب، با هر طرح و شکلی که تولید کننده ‌می‌خواهد تزریق می‌شود و پلاستیک آن طرح و مدل را به خود ‌می‌گیرد. در این حالت شما می‌توانید با داشتن قالب‌هایی با طرح‌های مختلف ساخت لیوان‌یکبارمصرف در انواع مدل‌ها و طرح‌ها را داشته باشید.

 

 

بهترین روش برای تولید لیوان‌یکبار مصرف از بین روش های موجود روش تزریقی است

 

نوع ساختار مولکولی خاص و ویژه‌ی پلاستیک باعث ‌می‌شود تا این ماده برای ساخت انواع ظروف و وسایل پلاستیکی و‌ یک بار مصرف مناسب باشد. ظروفی همچون قاشق، چنگال، چاقو و ... وجود این ظرف‌ها از‌یک طرف باعث ‌می‌شود تا در شرایط خاص مثل جشن ها و مهمانی‌ها نگرانی شستشوی ظرف‌ها و‌ یا استفاده از ظرف لب پر و ‌یا شکسته شدن ظرف ها از بین برود و از طرفی دیگر شاید خیلی از افراد علاقه‌ای به استفاده از ظرف‌یکبارمصرف نداشته باشند.
در تولید لیوان‌یکبارمصرف استفاده از پت ‌یا پلی اتیلن، پلاستیک شفاف ‌یا مات تفاوت ایجاد ‌می‌کند. پلاستیک شفاف در ساخت لیوان‌یکبارمصرف استفاده‌ی بیشتری دارد ولی میتوان برای تولید لیوان‌یکبارمصرف از پلاستیک رنگی هم استفاده کرد که باعث تولید لیوان‌های رنگی و زیباتری ‌می‌شود. البته اینکه هرکدام از کاربران چه نوع لیوان‌یکبارمصرف را می‌پسندند و مورد استفاده قرار ‌می‌دهند بسته به سلیقه‌ی آنها متفاوت است.

 

بهترین روش برای تولید لیوان‌یکبار مصرف از بین روش های موجود روش تزریقی است

لیوان‌یکبارمصرف به دلیل سبک تر بودن , هزینه کمتر و وزن کم و ظاهر جالب طرفداران خاص خود را پیدا کرده است


این روزها استفاده از وسایل‌یکبارمصرف مثل لیوان‌یکبارمصرف به دلیل سبک تر بودن، هزینه کمتر و وزن کم و ظاهر جالب طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و از ظروف معمولی استفاده‌ی بیشتری پیدا کرده است. از طرفی دیگر استفاده‌ی بیش از حد از این وسایل باعث آلودگی های زیست محیطی و افزایش زباله و پسماند پلاستیک در طبیعت شده است. افزایش این زباله در سطح طبیعت به دلیل سمی ‌بودن و عدم تجزیه‌ی سریع باعث نابودی محیط زیست و ایجاد خطرات بسیاری شده است که برای برطرف شدن آن و جلوگیری از افزایش نتایج مخرب آن باید به دنبال راهی بود.
لیوان‌یکبارمصرف بیشتر در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که تعداد آدم‌های حاضر در جمع زیاد باشند. برای صرف چای، آب میوه و دیگر نوشیدنی‌ها استفاده از لیوان‌یکبارمصرف گزینه‌ی بسیار خوب و کاربردی است. همچنین در هواپیما و قطار و اتوبوس و به طور کلی مکان‌های عمو‌می ‌و وسایل حمل و نقل عمو‌می‌که به قصد سفر استفاده ‌می‌شوند وجود لیوان‌یکبار مصرف ‌می‌تواند کمک بسیاری در آشامیدن نوشیدنی سالم و پاکیزه داشته باشد.
استفاده‌ی روزافزون از لیوان‌یکبارمصرف در محل کار و شرکت‌ها و‌ یا موارد ذکر شده باعث شده تا تولید لیوان‌یکبارمصرف نیز افزایش پیدا کند، زیرا وجود تقاضا باعث افزایش تولید ‌می‌گردد.  به همین دلیل این روزها فروشگاه‌ها و بسیاری مراکز فروش وسایل‌یکبارمصرف با افزایش طرفداران و خریداران خود افزایش شعب دارند. ‌می‌توان گفت کسب و کارهای مربوط به وسایل و تولیدات پلاستیکی همچون تولید لیوان‌یکبارمصرف نیز رونق‌یافته و جزو مشاغل با درآمد خوب و رشد‌یافته قرار گرفته است.

 

پاپک، تولید کننده برتر انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 


لازم به ذکر است برای راه اندازی ‌یک واحد تولیدی به سبب ساخت لیوان‌یکبارمصرف نیازی به سرمایه‌ی خیلی زیادی نیست و با مقدار کمی‌سرمایه‌ی اولیه نیز می‌توان چنین واحد تولیدی را راه اندازی کنید و به بهره برداری برسانید. همچنین می‌توان از ورقه‌های پلی استایرن به عنوان مواد اولیه در ساخت لیوان‌یکبارمصرف استفاده کرد. این ماده نیز ‌یکی از مواد مناسب به جهت استفاده در پروسه‌ی تولید لیوان‌یکبارمصرف به شمار ‌می‌آید.
لیست ماشین آلات مناسب و مورد استفاده برای تولید لیوان‌یکبارمصرف  عبارت است از : دستگاه ترمو اتوماتیک کمپرسور‌ها Die Punch برای لیوان اکسترودر ورق و چرخ دنده و دیگر تجهیزات به جهت تست و کنترل کیفیت و.....

روش ساخت  لیوان یکبار مصرف:


ماشین آلات مختلف در روند تولید لیوان‌یکبار مصرف نقش مهمی‌دارند. انواع این ماشین‌ها و انواع کاربرد و کیفیت آنها در کیفیت محصول تولید شده تاثیرگذار است و همچنین تغییر در این ابزار روش کار و پروسه‌ی تولید را نیز دستخوش تغییر می‌کند.
بوسیله‌ی گرما دادن به ورقه های پلی‌پروپیلن ‌یا پلی‌استایرن و تغییر شکل و حالت آنها و فرم دهی آن به صورتی که مورد نظر است باعث ایجاد نتیجه‌ی مطلوب ‌می‌شود.  این ورقه‌های پلاستیکی ذوب نمی‌شوند و با گرم کردن ورقه‌های پلاستیکی و حالت دادن به آنها می‌توان محصول نهایی و مورد استفاده را بدست آورد. در این روش تولید لیوان‌یکبارمصرف  برای ایجاد طرح و نقش بر روی بدنه‌ی لیوان کافیست. ورقه‌های پلاستیک را قبل ازگرم کردن دارای طرح و شکل کنید و بعد ورقه های طرح دار را با روش گفته شده به محصول مورد نظر تبدیل کنید.
همانطور که آگاه هستید باتوجه به افزایش نیاز به این وسایل باید واحد های تولیدی نیز افزایش‌یابند تا پاسخگوی نیاز جامعه باشند.

 

پاپک، یکی از معدود تولید کننده هایی است که از تامین کاغذ تا طراحی وتولید انواع ظروف کاغذی را در کارخانه خود انجام میدهد 
انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 


با توجه به بازار موجود برای این محصولات و برآوردی که از میزان سوددهی و فروش این کالا در بازار امروز وجود دارد شاید خیلی از افراد به دنبال راه اندازی واحد تجاری برای انجام این فعالیت باشند. مهم است که با تجزیه و تحلیل بازار و بررسی رقبا و خریداران بالقوه‌ی این بازار و کسب و کار در ابتدا شرایط را بسنجید. موفقیت هر کسب و کار، مرتبط به تعداد مشتریانی است که ‌می‌تواند جذب کند. شما باید برنامه ریزی‌های درست و دقیقی را قبل از تولید انجام دهید و با استفاده از روش‌های مارکتینگ مختلف بازار متناسبی را برای محصول خود که قرار است تولید و روانه‌ی بازار کنید بسازید. دقت داشته باشید در تولید این محصول که به نظر بدون ریزه کاری و‌ یا جزئیات پیچیده نیست باید کمال دقت را به کار برد زیرا قرار است حجمی‌از سرمایه برای تولید محصولی صرف گردد که اگر از استانداردهای لازم بی‌بهره باشد و‌ یا نکات مهم در ساخت این محصول درنظر گرفته نشده باشد حتی در این بازار که به نظر مشتریان مناسبی نیز دارد نیز به قدر کفایت و حد مطلوب محصول شما دیده نمی‌شود.
شما باید برنامه ریزی و بررسی کنید تا بتوانید خریدارانی باهوش و راحت تر را در این بازار جذب خود کنید.
شما باید به دنبال ارتقا فعالیت خود و بازاریابی محصولاتتان باشید باید بتوانید ذائقه و سلیقه‌ی بازار را بسنجید و بر اساس آن محصولات را تولید کنید و همچنین در جهت تولید محصول به روز‌تر و نزدیک‌تر به سلیقه‌ی خریداران اقدام کنید.
شما باید بتوانید بازارسازی و‌یا بازاریابی کنید و محصولی را که تولید کرده‌اید و‌یا قصد تولید آن را دارید را به فروش برسانید و از آن کسب درآمد کنید.
لازم به ذکر است در این واحد می‌توانید با افزایش کالاهای تولیدی و ایجاد تنوع در نوع کالاها و همچنین در ساختار و نحوه‌ی تولید محصولات متنوعی را تولید کنید. رفته رفته محدودیتی که خود برای تولید محصول و انحصار ایجاد کرده‌اید را بر می‌دارید و با تولید محصولات مختلف باعث ایجاد تغییر در بازار خود ‌می‌شوید. می‌توانید در طراحی محصولاتتان تغییر ایجاد کنید و ‌یا از مواد اولیه متفات استفاده کنید.

 

پاپک، یکی از معدود تولید کننده هایی است که از تامین کاغذ تا طراحی وتولید انواع ظروف کاغذی را در کارخانه خود انجام میدهد 
انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 


این روزها به دلیل اهمیت کنترل مصرف وسایل پلاستیکی و ظروف ‌یک بار مصرف کاربران این ظروف و افرادی که در جهت حفظ محیط زیست فعالیت دارند به دنبال کاهش مصرف این وسایل هستند ولی کاملا روشن و واضح است که این وسایل به بخشی از زندگی روزانه‌ی بشر تبدیل شده است و به این راحتی ها قابل حذف نیستند. بعد از اینکه غیرقابل حذف بودن این ظروف ثابت شد محققین به فکر جایگزینی وسایلی با مواد اولیه‌ی کم ضررتر بودند. ظروف گیاهی و کاغذی نتیجه‌ی همین بررسی هاست، ظروف کاغذی زودتر تجزیه ‌می‌شوند و جزو زباله‌های سمی ‌برای محیط زیست به حساب نمی‌آیند البته برای تولید لیوان ‌یکبارمصرف کاغذی باید از کاغذ و چوب و.. استفاده کرد و بالاخره بخشی از طبیعت را مورد استفاده قرار ‌می‌دهیم ولی می‌توان گفت این خسارت و ضرر به طبیعت به مراتب کمتر و آرام‌تر است.
با جایگزینی ظروف‌یکبارمصرف کاغذی به این صنعت خون تازه‌ای در رگ‌های این صنعت جوشید و با تغییر مواد اولیه محصولی زیبا و پرمخاطب وارد بازار شد.
جالب است جنس این مواد و نحوه‌ی ساخت این محصولات، مشابه لیوان‌یکبارمصرف کاغذی به صورتی است که از استقامت و ساختار محکم و خوبی تشکیل شده است که برای نوشیدنی ‌یا غذاهای گرم گزینه‌ی خیلی خوبی است.

 

لیوان‌یکبارمصرف کاغذی

 

لیوان‌یکبارمصرف کاغذی جایگزین پلاستیک است که میتوان گفت دور ریز و زباله‌ی این محصول  تاحدودی لطمه‌ی کمتری به محیط زیست ‌می‌زند

 

تولید لیوان‌یکبارمصرف کاغذی

مواد اولیه‌ی لیوان کاغذی از تراشه های چوب ساخته ‌می‌شوند. تراشه‌های چوب به کاغذ پشمی‌تبدیل ‌می‌شوند. با توجه به اندازه گیری‌ها و بررسی‌ها، هر لیوان 33 گرم چوب دارد. پالپ با استفاده از کلر، هیدروکسید سدیم و سایر مواد شیمیایی سفید ‌می‌شود و همین محصول لیوان کاغذی شما را ‌می‌سازد. به عنوان عایق در این محصول از ‌یک لایه پلاستیک بسیار نازک برای جلوگیری از ایجاد خرابی استفاده ‌می‌کنند. استفاده از این محصولات گا‌می ‌بزرگ در جهت حفظ محیط زیست دارد البته باید دقت داشته باشید که زباله‌های این محصولات را نیز تفکیک کرده و به هیچ عنوان در طبیعت رها نشود.

 

پاپک، یکی از معدود تولید کننده هایی است که از تامین کاغذ تا طراحی وتولید انواع ظروف کاغذی را در کارخانه خود انجام میدهد 
انواع لیوان کاغذی یکبار مصرف از ۲ انس تا ۲۲ انس. برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

 

  1. Home Business
  2. Leaf
  3. BizFluent.com
  4. Papck.ir

 

0%